تعمیر گیربکس چری

تعمیر گیربکس چری

بیشتر بدانید

تعمیر گیربکس چری تیگو 7 تیگو 5 آریزو 5 آریزو 6 فقط آن دسته از تولیدکنندگان خودرو هستند که می توانند پیشرفت های فنی و فن آوری های اصلی خود را ایجاد کنند ، می توانند رشد را تضمین کنند. 29 مارس 2017 شاهد گفتگویی بین چری و 100 شریک فنی برتر جهان بود. چری با GETRAG ، بزرگترین تأمین کننده گیربکس جهان ، برای راه اندازی نوع جدید و پیشرفته گیربکس دو کلاچه برقی DCT ، که نشانگر ورود چری به اولین موقعیت جهانی در فناوری های گیربکس هسته ای است ، دست به دست هم داد.

نوآوری فنی در سطح جهانی برای اولین بار در این رویداد به نمایش درآمد ، که توسط Chery VP و مدیر مرکز فنی Chery شانگهای (CTCS) ریموند ، مدیر قطار قدرت CTCS دیمین Sotty ، سرپرست اجرایی DCT Platform ، Ciro Troisi از GETRAG Global مشاهده شد ، و نمایندگان رسانه ها.

سیستم انتقال قدرت نقش مهمی در سیستم های قطار قدرت دارد که عملکرد آن برای عملکرد کلی خودرو بسیار مهم است. در سال های اخیر بازار جهانی خودرو نیازهای متنوع تری به محصولات انتقال یافته ایجاد کرده است. گروه های مصرف کننده نیز جوانتر شده و شهرنشین تر می شوند. AT یک روند جهانی در بهبود راحتی است. در حال حاضر ، AT فقط در چند بازار و مدل خاص موجود است. با این وجود ، DCT کاملاً انرژی سوخت و راحتی رانندگان و مسافران را متعادل می کند. به طور گسترده ای در مدل های بالا و متوسط ​​استفاده می شود. ما پیش بینی می کنیم که در آینده DCT سرعت توسعه AT در سراسر جهان را تعیین می کند. تعمیر گیربکس چری تیگو 7 تیگو 5 آریزو 5 آریزو 6

تحریک شده توسط فلسفه Fun To Drive ، Chery DCT با یک استاندارد جهانی تولید شده و پیشرفته ترین فناوری جهان را نشان می دهد. این نیازهای مصرف کنندگان جوان برای ورزش ، انتشار کربن کم و سرگرمی رانندگی را بهتر برآورده می کند.

گیربکس‌های اتوماتیک انواع مختلفی مانند CVT و تیپ ترنیک دارند که کارآیی هر کدام متفاوت از دیگری می‌باشد.

از همین روی استفاده کنندگان از خودرو هم ترجیح می‌دهند با پرداخت هزینه بیشتر، خودرویی را خریداری کنند که دنده اتوماتیک باشد تا هم انرژی کمتری در هنگام رانندگی مصرف و هم از رانندگی خود لذت بیشتری ببرند.

 

نگهداری از اینگونه خودروها توجه ویژه‌ و ماهرانه استفاده کنندگان از آن را می‌طلبد.

لذا گیربکس‌های اتوماتیک به نسبت گیربکس‌های دستی دچار خرابی بیشتری می‌شوند.

https://tehranplus.net/wp-content/uploads/2020/06/گیربکس-استوک-آزرا.jpg

با توجه به دقت و کیفیت ساخت خودروهای خارجی، تعمیر گیربکس این خودروها نیازمند استاد کارانی است که علاوه بر مهارت بالا، از این خودروها و تکنولوژی‌های به کار رفته در گیربکس ماشین شناخت کامل و کافی داشته باشند.

 

به خاطر همین سپردن کار به افراد نابلد خساراتی جبران ناپذیر را در بر خواهد داشت.

 

از همین روی مرکز تعمیرگاه تخصصی خودرو تهران پلاس که تخصص ویژه‌ای در تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین‌های خارجی دارد همواره سعی در کسب رضایت مشتری با استفاده از تجربه چندین ساله کارشناسان خود در عیب یابی و تعمیر و استفاده از قطعات مرغوب تعویضی در اینگونه گیربکس‌ها دارد.

 

تعمیر گیربکس چری تیگو 7 تیگو 5 آریزو 5 آریزو 6

تهران پلاس با بهره‌گیری از استادکاران و مهندسان کاربلد و ماهر در حوزه تعمیر گیربکس، یکی از معدود مراکز قابل اطمینان در شهر تهران می‌باشد که با پیشینه قوی توانسته نظر مشتریان را به خود جلب کند.

 

 

تهران‌پلاس در راستای مشتری‌مداری و با هدف راحتی شما در تمامی نقاط تهران خودروبر رایگان در اختیار مشتری قرار می‌دهد. 

خدمات تهران پلاس برای خودروهای خارجی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک و تعمیر آن شامل موارد زیر می‌باشد:

  • تعمیرات اساسی و یا تعویض گیربکس
  • تعمیرات ساعت گیربکس، توربین و رفع تقه‌ی تعویض دنده‌ها و گاز هرز
  • عیب‌یابی و تعمیرات کامپیوتر گیربکس

 

تهران‌پلاس گیربکس خودرو شما را برای 6 ماه گارانتی می‌کند.تعمیر گیربکس چری تیگو 7 تیگو 5 آریزو 5 آریزو 6 

هزینه تعمیر گیربکس

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از مواردی است که خیلی سوال می‌شود و افراد تمایل دارند قبل از مراجعه به تعمیرگاه یک دید کلی از هزینه‌های تعمیرات مربوطه داشته باشند.

 

در این خصوص می‌توان در تماس با شماره همراه 44512909-021 از هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک و هزینه سایر تعمیرات مرتبط مانند هزینه‌های تعویض توربین، ساعت، سیم ساعت، شیربرقی، هزینه تعویض روغن و … بر اساس نرخ‌نامه اتحادیه قرار بگیرید و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره‌مند گردید.

با توجه به فراگیرشدن انواع خودروھای دارای گیربکس اتوماتیک در بازار کشورمان و لزوم آشنایی با انواع گیربکس‌ھای اتوماتیک ، گزارش مذکور در این راستا منتشر می‌گردد.

انواع گیربکس‌ھای اتوماتیک به شرح ذیل است :

1 – گیربکس‌ھای سیاره ای AT
2 – گیربکس‌ھای AMT
3 – گیربکس‌ھای CVT
4 – گیربکس‌ھای دوکلاچه DCT

تعمیر گیربکس چری تیگو 7 تیگو 5 آریزو 5 آریزو 6

اگر شما یک ماشین با گیربکس اتوماتیک رانده باشید ، دو تفاوت بزرگ بین گیربکس های اتوماتیک و گیربکس های دستی را می شناسید :

– خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک پدال کلاچ ندارند .

– خودرو های دارای گیربکس اتوماتیک نیازبه تعویض دنده دستی ندارند . یک بار شما دنده را در حالت drive قرار می دهید ، همه چیز ها دیگر خودکار عمل می کند.

– گیربکس اتوماتیک ( بعلاوه مبدل گشتاور ) و گیربکس دستی ( با کلاچ ) دقیقاً مانند هم عمـل مـی‌کننـد ، امـا از راه های کاملاً متفاوت. روش گیربکس اتوماتیک برای تعویض دنده کاملاً شگفت انگیز است. درست مثل جعبه دنده های دستی ، کار اصلی گیربکس های اتوماتیک این است که به موتـور ( کـه دارای دامنـه محدود سرعت است ) اجازه می دهد که سرعت خروجی با دامنه وسیعی داشته باشند .تعمیر گیربکس ماشین خارجی

گیربکس‌ھای سیاره ای AT

تعمیر گیربکس ماشین خارجی

گیربکس‌ھای اتوماتیک سیاره ای متداولترین نوع گیربکس‌های اتوماتیک در خودروها می‌باشند. در این گیربکس‌ها انتقال قدرت از طریق مجموعه چرخ دنده‌های خورشیدی سیاره‌ای صورت می‌گیرد . سیستم کلاچ اتوماتیک (TORQUE CONVERTOR) آن هیدرولیکی و دارای سیستم کنترلی است. گیربکس AL4 مورد استفاده در خودروهای 206، 207 و اس‌دی وی 9 و پارس اتوماتیک، همچنین گیربکس خودروهای سوزوکی ویتارا ، اچ‌سی کراس و هایما S7 از این نوع محسوب می‌شوند.

گیربکس‌ھای AMT

این نوع گیربکس‌ها همان گیربکس‌های معمولی هستند که با نصب عملگرهای الکترومکانیکی روی آنها، عمل تعویض دنده و کلاچ‌گیری به صورت خودکار انجام میگیرد.مهمترین مزیت این نوع گیربکس‌ها، ارزانتر و ساده‌تر بودن ساختار آنها در مقایسه با بقیه انواع گیربکس اتوماتیک می‌باشد همنین بدلیل مشترک بودن بیشتر قطعات آن با گیربکس‌های دستی هزینه تعمیرات کمتری نسبت به بقیه گیربکس‌های اتوماتیک دارند.

از این نوع گیربکس‌ها بیشتر در خودروهای ارزان قیمت استفاده می‌گردد. نمونه‌های موجود در بازار ایران عبارتند از : برلیانس اچ 230 و ام‌وی‌ام 110

گیربکس‌ھای CVT

این نوع گیربکس‌ها اولین‌بار بوسیله شرکت نیسان استفاده گردید و بتدریج مورد استقبال بقیه خودروسازان نیز قرار گرفته است. در این نوع گیربکس انتقال نیرو توسط 2 مخروط و یک تسمه فلزی یا پلیمری که مخروط ها را به هم متصل می‌نماید، صورت می‌گیرد. حرکت نسبی مخروط ها در راستای محورشان سببتغییر نسبت دنده می‌گردد. مهمترین مزیت این نوع گیربکس‌ها، پیوستگی تعویض دنده می‌باشد لذا در لحظه تعویض دنده، خودرو تکان و افت دور کنتری دارد. سوزوکی کیزاشی و نیسان تیانا به این نوع گیربکس مجهز هستند.

گیربکس‌ھای دوکلاچه DCT

جدیدترین نوع گیربکس‌های استفاده شده در خودروها که ابتدا به وسیه شرکت پورشه در خودروهای اسپرت استفاده گردید و بتدریج مورد استقبال خودروسازان قرار گرفته است. ساختار این نوع گیربکس شباهت بسیاری با گیربکس‌های معمولی دستی دارد با این تفاوت که این نوع گیربکس شامل 2 گیرکبس مستقل (برای دنده های زوج و فرد) می‌باشد که هر کدام بطور مستقل به یک مجموعه کلاج متصل هستند. عمل تعویض دنده و کلاج‌گیری توسط عملگرهای الکترومکانیکی انجام میگیرد و کنترل و کنترل آنها به وسیله واحد پردازنده مخصوص گیربکس صورت می‌گیرد.

مهمترین مزیت این گیربکس‌ها افت انرژی کم و راندمان انتقال قدرت بالا می‌باشد. پیش بینی می‌شود در آینده استفاده از این نوع گیربکس در خودروها رشد بیش از پیش داشته باشد . گیربکس رنو کپچر از این نوع می‌باشد.

تراشکاری گیربکس

ما را دنبال کنید
ما را در یوتیوب دنبال کنید
از اینستاگرام ما بازدید کنید
ما را در آپارات دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
Call Now Button