تعمیرگاه تخصصی تهران پلاس
تهران پلاس / صافکاری / صافکاری pdr

صافکاری pdr

صافکاری pdr

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

صافکاری pdr

صافکاری با ابزار pdr

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یک روش تعمیر سازگار با محیط زیست است که بدنه خودرو را در کسری از زمان با هزینه کمی به حالت کارخانه باز می گرداند. PDR را می توان برای از بین بردن فرورفتگی ها و فرورفتگی ها از وسایل نقلیه و همچنین ناهمواری ها و آسیب ناشی از تگرگ استفاده کرد.

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یا برداشتن فرورفتگی بدون رنگ (PDR)، سریع ترین، مقرون به صرفه ترین و کم مزاحمت ترین فرآیند برای تعمیر فرورفتگی خودرو است. فرآیند PDR ما را به شرکت پیشرو در تعمیر فرورفتگی بدون رنگ در جهان تبدیل کرده است. علاوه بر PDR، دنت ویزارد مبتکر تعمیرات مختلف SMART (تکنیک های تعمیر مناطق کوچک تا متوسط) است.

تکنسین های آموزش دیده مرکز تهران پلاس در امرصافکاری به روش PDR متخصص هستند. ما از جدیدترین فناوری‌ها برای ترمیم فرورفتگی‌ها و آسیب‌های ناشی از تگرگ استفاده می‌کنیم، بدون اینکه روی رنگ اصلی شما تأثیر بگذارد.

تکنسین های تهران پلاس آموزش های دقیق PDR را برای تبدیل شدن به متخصص در این زمینه تکمیل می کنند. تکنسین های ما هر روز طیف گسترده ای از تعمیرات فرورفتگی بدون رنگ را در تهران انجام می دهند.

 

صافکاری pdr

صافکاری خودرو به نوعی از تعمیران بدنه ی خودرو گفته می شود که با هدف از بین بردن آسیب های ایجاد شده در بدنه ی خودرو به کار برده می شوند. صافکاری خودرو در طول سال های اخیر تغییرات زیادی کرده است و به سمتی رفته است که تا حد ممکن رنگ خودرو که آکبند کارخانه است دچار تغییرات خاصی نشود. در گذشته صافکاری خودروبه نحوی بود که پس از تعمیر خودرو حتما نیاز بود تا ناحیه آسیب دیده دوباره رنگ شود که این امر سبب می شد تا رنگ اصلی کارخانه تغییر کند. برای انجام صافکاری خودرو به بهترین شکل ممکن روش های مختلفی ایجاد شده اند که یکی از این روش ها صافکاری خودرو به روش pdr است.

 

تفاوت صافکاری pdr و صافکاری با رنگ

صافکاری خودرو با رنگ زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که  رنگ خودرو در هنگام تصادف آسیب دیده باشد و کنده شده باشد اما صافکاری pdr زمانی مورد استفاده قرار می گیرد گه رنگ خودر وکنده نشده باشد و تنها خراش و تورفتگی بر روی بدنه ی خودرو ایجاد شده باشد. صافکاری بدون رنگ و صافکاری pdr اغلب برای مواردی در بدنه ی خودرو به کار برده می شوند که آسیب بدنه جزئی باشد اما اگر آسیب وارد شده به بدنه ی خودرو بالا باشد باید پس از صافکاری حتما بخش آسیب دید دوباره رنگ شود.

در بازار خودرو ایران زمانی که خودرو تصادف می کند و یا آسیبی در بدنه ی خودرو ایجاد می شود قیمت خودرو به شدت افت می کند.این کاهش قیمت در زمانی ایجاد می شود که شما قصد فروش خودرو را داشته باشید و فرد خریدار متوجه شود که بدنه ی خودرو رنگ شده است. اما اگر آسیب خودرو را با روش صافکاری بدون رنگ و صافکاری pdr زفع شود این افت قیمت در خودرو ایجاد نمی شود.

اغلب فرورفتگی های ایجاد شده در درب خودرو را می توان با صافکاری pdr بدون نیاز به رنگ دوباره رفع کرد. با توجه به اینکه درب خودرو را می توان به راحتی از خودرو جدا کرد با روش صافکاری pdr می توان به راحتی به قسمت های پشتی درب خودرو دسترسی داشت و فرورفتگی های ایجاد شده در دب را بیرون آورد و فرورفتگی را به شکل اولیه درآورد. اگر فرورفتگی و آسیب ایجاد شده در دب خودرو کم باشد می توان به راحتی با روش pdr آن را ترمیم کرد به شرطی که رنگ درب ترک نخورده و فرورفتگی ایجاد شده شدید نباشد.

یکی دیگر از مواردی که می توان آسیب ایجاد شده در آن را به کمک روش PDR رفع کرد کاپوت خودرو است. کاپوت خودرو نیز مانند درب خودرو به راحتی جدا می شود و می توان به بخش های زیر کاپوت دسترسی داشت و فرورفتگی ها را با ابزار رفع کرد. برخی از انواع کاپوت ها مانند کاپوت های فایبرگلاس و فیبر کربنی به کمک روش PDR قابل رفع شدن نیستند و باید کاپوت خودرو را با سایر روش ها تعمیر کرد.

صافکاری PDR در مرکز تهران پلاس با توجه به ابزار های مدرن و توسط افراد متخصص انجام می شوند.

 

صافکاری pdr

اگر وسیله نقلیه شما دچار یک فرورفتگی شده است، خواه جای خراش باشد یا فرورفتگی ناشی از تصادف، احتمال زیادی وجود دارد که بتوان آن را با PDR تعمیر کرد. اکثر فرورفتگی‌های جزئی را می‌توان توسط کارشناسان تعمیر دندان در دنتد تعمیر کرد، تا زمانی که رنگ هنوز سالم باشد، و ماهیت فرورفتگی خیلی پیچیده نباشد. از آنجایی که تعمیر فرورفتگی بدون رنگ می تواند ۸۰ تا ۹۰ درصد فرورفتگی ها را از بین ببرد، بهترین راه برای از بین بردن فرورفتگی از ماشین شما است.

اگر بتوانیم به ناحیه پشت فرورفتگی دسترسی داشته باشیم، اغلب می‌توانیم فرورفتگی را با فرآیند ترمیم دندان بدون رنگ ماساژ دهیم. بهترین چیز در مورد PDR این است که ما نیازی به افزودن پرکننده بدنه، نیاز به رنگ آمیزی مجدد یا حتی ایجاد اختلال در رنگ کارخانه خودروی شما در طول فرآیند تعمیر نداریم. به همین دلیل، PDR نسبت به فرآیند سنتی ترمیم فرورفتگی که در آن پانل بدنه سمباده می‌شود، پرکننده بدنه اضافه می‌شود و پانل دوباره رنگ می‌شود، زمان‌بر بسیار کمتری دارد.

هر فرورفتگی به نوعی منحصر به فرد است. هیچ دو وسیله نقلیه دقیقاً شکل یکسانی ندارند و هیچ دو شی یا وسیله نقلیه دیگری که می تواند به وسیله نقلیه شما آسیب برساند دقیقاً شکل مشابهی ندارند. به همین دلیل، ما شاهد تنوع گسترده ای از فرورفتگی ها در هر شکل و اندازه هستیم.

بخش مهمی از ترمیم فرورفتگی بدون رنگ و تعیین اینکه آیا این فرآیند می تواند فرورفتگی شما را ترمیم کند یا خیر، ارزیابی پیچیدگی خود فرورفتگی است. فرورفتگی پیچیده تر به این معنی است که ترمیم آن دشوارتر است. چند عامل مختلف وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

اگر فرورفتگی چین خورده باشد، به این معنی است که ممکن است با PDR نتوان آن را ترمیم کرد. اگرچه تکنسین های ماهر PDR در جهان وجود دارد، اما چین و چروک ها بازگرداندن پانل بدنه به شکل منظم آن را دشوار می کند. یک مثال خوب از پیچیدگی فرورفتگی و اینکه چگونه چین خوردگی بر روند ترمیم فرورفتگی تأثیر می گذارد، فشار دادن قوطی یا بطری پاپ است.

اکثر تکنسین‌های PDR دارای ابزارها، پیک‌ها، چکش‌ها و تجهیزات ویژه‌ای هستند که امکان برداشتن برخی از فرورفتگی‌ها را با چروک‌های خفیف ممکن می‌سازد، اما این فرورفتگی‌ها معمولاً باید با فرآیند سنتی تعمیر فرورفتگی تعمیر شوند، زیرا رنگ و بدنه باید مختل شود. پرکننده باید اعمال شود. در برخی موارد شدید، پانل حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

عمق فرورفتگی

نکته مهم دیگر عمق فرورفتگی در وسیله نقلیه شما است. ترمیم فرورفتگی های کم عمق تر نسبت به فرورفتگی های عمیق تر اغلب آسان تر است. با توجه به اینکه قسمت بیشتری از پانل بدنه خودرو تحت تأثیر فرورفتگی عمیق‌تر قرار می‌گیرد، می‌تواند تعمیرپذیری آن و یکپارچگی پانل بدنه خودرو را نیز محدود کند. هر چه عمق فرورفتگی بیشتر باشد، احتمال اینکه پانل به شکل اولیه خود بازگردد کمتر خواهد بود.

تمامی خدمات مربوط به صافکاری خودرو های خارجی به روش PDR در مرکز تهران پلاس توسط افراد متخصص و خبره انجام می شوند.

 

صافکاری pdr

صافکاری بدون رنگ به روش (PDR) چیست؟

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یک روش تعمیر سازگار با محیط زیست است که بدنه خودرو را در کسری از زمان با هزینه کمی به حالت کارخانه باز می گرداند. تا زمانی که رنگ تراشه یا ترک نخورده باشد، PDR یک جایگزین عالی برای تعمیرات سنتی است.

 

صافکاری pdr

روش کار با PDR به چه صورت است؟

ابتدا تکنسین ها آسیب خودرو را ارزیابی می کنند . فرورفتگی کجاست؟ فرورفتگی چقدر است؟ چگونه به فرورفتگی برسیم؟ پس از ارزیابی آسیب و تعیین اینکه آیا می توان آن را به طور موثر از طریق PDR حذف کرد (همانطور که ۸۰-۹۰٪ از تمام فرورفتگی ها هستند)، ما شروع به کار روی تعمیر می کنیم. در بیشتر موارد، PDR نیاز به یک تکنسین برای دسترسی به قسمت پشتی فرورفتگی دارد، که به معنای برداشتن دقیق پانل های بدنه، چراغ های عقب، یا در برخی موارد، پانل های داخلی است.هنگامی که تکنسین به فرورفتگی دسترسی پیدا کرد، وقت آن است که نگاه بهتری داشته باشد. در مرکزتهران پلاس از یک یک تخته نور مخصوص استفاده می شود تا تکنسین ما از دید خود بهتر به فرورفتگی آسیب زا نگاه کنند.

تخته فرورفتگی روی پانل را برجسته می‌کند و به تکنسین کمک می کند ابزارها را دقیقاً در پشت فرورفتگی قرار دهد تا بدنه ی خودرو درست به حالت قبل باز گردد. در نهایت، تکنسین به کمک سایر ابزار های موجود فشار وارد می کنیم تا فرورفتگی را برطرف کنیم. سپس از ابزارهای ویژه ای استفاده می شود تا با دقت قسمت بیرونی را به موقعیت اصلی خود برگردانده شود.
فرآیند PDR را می توان با خدمات یک روزه، بسته به شدت آسیب، تکمیل کرد و نتایج شگفت انگیز است. حتی بیشتر با توجه به اینکه این فرآیند واقعاً چقدر غیر تهاجمی و سریع است.

هنگام اندازه‌گیری فرورفتگی‌ها، اندازه‌گیری که دورترین لبه تا دورترین لبه اعوجاج فلزی را پیدا می‌کند، علامت‌گذاری می‌شود و اندازه آن به اینچ ارائه می‌شود. این پیکربندی خاص اندازه-قیمت برای تخمین درست قیمت فرورفتگی بسیار مهم است. در ادامه باید نوع آلیاژ به کار رفته در بدنه ی خودرو را شناسایی کرد اگر آهن ربا به بدنه ی خودرو بچسبد بدنه ی خودرو از جنس آهن است. . اگر آهنربا نچسبد، آلومینیوم است. آلومینیوم یک ماده بسیار سخت تر و چالش برانگیزتر برای انجام ترمیم فرورفتگی بدون رنگ است و هنگام تخمین فرورفتگی روی آلومینیوم ۵۰ درصد افزایش قیمت داده می شود.

 

صافکاری pdr

مزایای استفاده از روش PDR چیست؟

PDR یک انتخاب هوشمندانه برای تعمیر خودرو شما است. اگر وسیله نقلیه شما با تگرگ برخورد کرده یا توسط یک سبد خرید غرق شده است، تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یک انتخاب عالی است. در مقایسه با برداشتن دندان سنتی، PDR مزایای زیادی دارد.

  • تعمیر فرورفتگی بدون رنگ مقرون به صرفه است. PDR به مالک وسیله نقلیه نیازی به خرید پانل های جدید یا رنگ جایگزین ندارد. این عوامل آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تر در مقایسه با تعمیرات سنتی تبدیل می کند.
  • ترمیم فرورفتگی بدون رنگ سریع است. تعمیرات سنتی پیچیده است. آنها همچنین به دوره های انتظار برای قطعات جدید یا رنگ جدید نیاز دارند. PDR از طریق یک فرآیند تخصصی بدون پرکننده بدنه تکمیل می‌شود و خودروی شما را سریع به جاده بازمی‌گرداند.
  • تعمیر فرورفتگی بدون رنگ ارزش فروش مجدد خودرو را افزایش می دهد. استفاده از رنگ جدید روی خودرو سبب می شود تا در زمان فروش خودرو هزینه ی خرید آن به شدت کاهش پیدا کند. به همین دلیل است که رنگ نکردن دوباره ی خودور اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

چه نوع آسیبی را می توان با استفاده از PDR ترمیم کرد؟

به کمک روش PDR می توان انواع آسیب های وارد شده به بدنه ی خودور را بدون رنگ ترمیم و رفع کرد. اگر آسیبی به رنگ وارد نشود، فرورفتگی و خراش را می توان با استفاده از PDR تعمیر کرد.

PDR یک راه حل عالی برای کمک به بازیابی وسیله نقلیه شما با فرورفتگی در هر اندازه، از جمله آسیب های کوچک تگرگ و خراش های بزرگ است.

تعمیرات استاندارد فرورفتگی بدون رنگ بسیار کارآمد است. در بسیاری از موارد، می توان آن را در همان روز تکمیل کرد. با این حال، زمان PDR می تواند بر اساس شدت آسیب مانند اندازه، موقعیت روی وسیله نقلیه، و تعداد فرورفتگی ها، فرورفتگی ها یا چین ها متفاوت باشد. آسیب تگرگ ممکن است چند روز طول بکشد تا تمام آسیب‌های وارده به سطح وسیله نقلیه کاملاً برطرف شود.

 

تفاوت صافکاری خودرو به روش با صافکاری خودور به روش سنتی در چیست؟

صافکاری سنتی، فرورفتگی های بدنه خودرو را با پرکننده بدنه انجام می دهند پس از این روش خودرو دوباره رنگ می شود تا با بقیه قسمت های بیرونی خودرو مطابقت داشته باشد. در حالی که این فرآیند می‌تواند یک وسیله نقلیه را به خوبی جدید جلوه دهد، اما به روشی که راه‌حلی پایدار و بلندمدت باشد، مشکل واقعی را برطرف نمی‌کند.تعمیرات سنتی نیز زمان بر، پرهزینه هستند و می توانند بر ارزش فروش مجدد وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارند.

از طرف دیگر، صافکاری خودرو به روش  PDR نیازی به پرکننده و سنباده ندار و بیشتر مصرف کنندگان PDR را جایگزینی موثر و ارزان برای انجام تعمیرات جزئی در بدنه می دانند.

فرآیند از بین بردن فرورفتگی ها با برداشتن فرورفتگی بدون رنگ نیاز به مهارت و تجربه دارد. در نظر داشته باشید که نمی خواهید یک لوله کش جراحی قلب انجام دهد. خودروهای برقی، کیسه هوای جانبی، طراحی خودرو و معرفی خودروها و کامیون‌های تمام آلومینیومی شروع به از بین بردن شرکت‌هایی کرده است که به طور مداوم خود را در مورد تغییرات لازم برای انجام تعمیرات ایمن و صحیح آموزش نمی‌دهند.

هیچ دو فرورفتگی هرگز شبیه هم نیستند. فرض کنید در سوپرمارکت پارک کرده اید تا به سرعت برخی از مواد غذایی را بردارید و به مراقبت خود برگردید تا متوجه شوید که یک خراش خفیف در درب خود ایجاد شده است که توسط شخصی که خیلی نزدیک پارک کرده و با درب خودروی شما آسیب دیده است.

این یک فرورفتگی با اندازه خاص است، و شدت وزن در، تیز بودن لبه در، همه به عنوان عوامل مهمی در ظاهر فرورفتگی نقش دارند. فرورفتگی دیگری که می‌تواند به همان اندازه باشد این است که بچه بستگان شما چکشی را برداشته و آن را تاب می‌دهد و به طور تصادفی آن را رها کرده و با ماشین شما برخورد می‌کند.

به نظر می رسد که فرورفتگی دقیقاً همان نوع فرورفتگی باشد تا زمانی که یک ضربه فوق العاده تیز را درست در مرکز فرورفتگی مشاهده کنید. بنابراین حتی اگر اندازه آنها یکسان به نظر می رسند، فرورفتگی های کاملاً متفاوتی هستند که برای انجام یک تعمیر کامل نیاز به دو روش مختلف برای برداشتن دارند.

وسایل نقلیه آلومینیومی که از آلیاژ ساخته شده اند، از چالش برانگیزترین وسایل نقلیه برای کار هستند. برخلاف تصور، آلومینیوم نرمتر از فولاد نیست.

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یا PDR را می توان بر روی خودروهای کلاسیک انجام داد تا زمانی که رنگ آن کمتر از ۶۰ سال باشد. روند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ بیش از ۶۰ سال است که در حال انجام است. زمانی که رنگ و تکنولوژی پوشش شفاف به نقطه‌ای رسید که رنگ آنقدر خوب بود که رنگ الاستیک و انعطاف‌پذیر بود، روی خودرو امکان‌پذیر شد که بدون آسیب رساندن به سطح خودرو، می‌توان آن را بالا و پایین دستکاری کرد. تا زمانی که رفع فرورفتگی بدون رنگ توسط یک تکنسین حرفه ای آموزش دیده تعمیر فرورفتگی بدون رنگ انجام شود، اغلب بهترین انتخاب برای رفع فرورفتگی در خودروهای کلاسیک است.

 

PDR معمولاً از طریق یک سری مراحل انجام می شود:

تجزیه و تحلیل و دسترسی به منطقه آسیب دیده.

برداشتن پانل ناحیه آسیب دیده برای دسترسی به قسمت خلفی فرورفتگی.

به آهستگی فشار مداوم به هر دو طرف وارد کنید تا فرورفتگی ایجاد شود (بدون اصلاح بیش از حد).

تمامی این مراحل باید به درستی انجام شوند تا نتیجه ی کار قابل قبول باشد.

 

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یا PDR به طور گسترده ای مقرون به صرفه ترین، سریع ترین و سازگارترین راه حل برای تعمیرات فرورفتگی خودرو در نظر گرفته می شود.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
تهران پلاس

morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.