کارشناسی خودرو خارجی

کارشناسی خودرو چیست

امروزه خرید و فروش خودرو بین مردم رواج زیادی دارد. بیشتر افرادی که قصد خرید خودرو اعم از خودرو دست دوم و یا حتی صفر کیلومتر را دارند، برای اطمینان از سلامت خودرو مورد نظر نیازمند کارشناسی خودرو هستند. بیشترین میزان درخواست افراد برای کارشناسی خودرو در خصوص خرید خودرو دست دوم است. خرید خودرو دست دوم بدون مشورت در مورد صحت و سلامت خودرو با یک فرد متخصص می تواند ضررهای مالی زیادی را برای شما داشته باشد.

منظور از کارشناسی خودرو بررسی کامل و صفر تا صد خودرو است. در کارشناسی خودرو رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی، وضعیت ترمز و فرمان، چکاپ کامل موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست رانندگی، میزان کارکرد خودرو و سایر موارد لازم به منظور چک کردن سلامت و تعیین ارزش واقعی خودرو بررسی می شود.

در زمان خرید خودرو ممکن است خودرو دارای ظاهری مرتب و سالم باشد که در نگاه اول هیچ گونه ایرادی را نمی‌توان به آن گرفت. ولی همین خودرو به ظاهر سالم ممکن است ایرادات فراوان فنی و ... داشته باشد. برای مثال ممکن است کیلومتر ماشین تغییر داده شده باشد و شما هرگز متوجه آن نشوید. در چنین صورتی با کارشناسی خودرو می توانید از این موارد جلوگیری کنید.

از آنجایی که کارشناسی خودرو کار تخصصی است، افراد عادی دانش و مهارت لازم برای تشخیص ایرادات خودرو را ندارند. همچنین ابزارهای مورد نیاز برای کارشناسی گران قیمت هستند و خرید آنها برای عموم مردم به صرفه نیست. در نتیجه برای انجام این کار باید از متخصصین حوزه کارشناسی خودرو کمک گرفت.

کارشناسان خودرو از دستگاه‌های مخصوص که بدین منظور طراحی شده‌اند استفاده می‌نمایند. رایج ترین دستگاه هایی که برای کارشناسی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه دیاگ و دستگاه تست رنگ یا ضخامت سنج دیجیتال است. با کمک این دستگاه‌ها احتمال اشتباه و خطا در کارشناسی خودرو تقریبا به صفر رسیده و موجب اطمینان خاطر افراد است.

بهتر است قبل از خرید هرگونه خودرو کارکرده، از خدمات کارشناسی خودرو استفاده نمایید. کارشناسی خودرو موضوعی اختیاری است که معمولاً در هنگام خرید و فروش خودرو صورت می گیرد.

بسیاری از خودروهای کارکرده دارای مشکلات و نقص و عیوب زیادی هستند و در صورتی که بدون انجام کارشناسی به خرید خودرو بپردازید ممکن است دچار ضررهای هنگفت شوید.

کارشناسی خودرو های خارجی

کارشناسی خودرو های خارجی در مرکز تعمیرات تخصصی تهران پلاس به صورت حرفه ای انجام می شود بدین ترتیب دیگر نباید مشتریان نگرانی در رابطه با تعمیر خودروهای خارجی داشته باشند، چون تحلیل و پیدا کردن مشکل در خودرو خیلی سریع به وسیله تیم حرفه‌ای تهران پلاس انجام می‌گیرد.

که این مورد یکی از خدمات خاص ارائه شده به وسیله این مرکز می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کارشناسی خودرو خارجی با ما همراه باشید.

در کارشناسی خودروهای خارجی چه مواردی بررسی می گردند؟

متخصصین تیم تهران پلاس با بررسی کامل بدنه، شاسی و اتاق خودرو، وضعیت فنی، جلوبندی، لاستیک گیربکس، آپشن‌ها و سایر قسمت های خودرو به صورت کامل و حرفه ای باعث می شود تا مشکل اساسی که ممکن است در خودرو وجود داشته باشد به راحتی تشخیص داده شود و اقدام به تعمیر گردد.

اهمیت کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو باعث میگردد تا تمام جوانب و بخش های خودرو به صورت دقیق از لحاظ فنی و به وسیله افراد متخصص بررسی گردد.
به این ترتیب امکان تشخیص خودروهای مناسب برای خرید انجام می شود.
امروزه تمام خودروهایی که به فروش می‌رسند دارای ظاهری بسیار شیک و جذاب هستند ولی از لحاظ فنی و قطعات ممکن است ایرادهای بسیار زیادی داشته باشند، به همین دلیل خرید خودسرانه بدون بررسی کارشناسی به هیچ عنوان کار درستی نیست و باعث می‌شود که یک خودرو نامناسب را خرید کنید که خوشبختانه وجود تیم تخصصی تهران پلاس باعث شده است تا کارشناسی خودرو به صورت دقیق و حرفه‌ای انجام گردد.

بدین ترتیب امکان تشخیص مشکل در تمام بخش های خودرو به راحتی امکان‌پذیر می‌شود و افراد می توانند بدون هیچ گونه نگرانی اقدام به خرید خودرو کنند.

چه نکاتی در کارشناسی خودرو های خارجی بررسی می گردند؟

هنگام کارشناسی خودروهای خارجی تمام بخش‌های خودرو شامل بدنه، موتور، بخش‌های فنی و تمام قسمت از صفر تا صد به صورت کامل بررسی می گردد بدین ترتیب تمام افرادی که قصد خرید خودرو را دارند به راحتی می توانند اقدام به خرید نمایند.

هنگام کارشناسی رنگ و بدنه خودرو چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرند؟

وقتی که خودروهای خارجی از لحاظ رنگ و بدنه کارشناسی می شوند در این حالت صافکاری، نقاشی، تعویض قطعات که ممکن است انجام شده باشد، سطح، سقف خودرو، ستون خودرو، شاسی ها و سپرها مورد بررسی قرار می‌گیرند که برای بررسی موارد از دستگاههای پیشرفته و حرفه ای استفاده می گردد و بدین ترتیب احتمال بروز خطا به حداقل می‌رسد.

در کارشناسی فنی خودروهای خارجی چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرند؟

کارشناسی فنی خودرو های خارجی جزو مهمترین بخش کارشناسی خودرو می باشد که در این حالت سیستم های فنی مانند موتور، گیربکس، سیستم الکترونیک توسط دستگاه‌های خاصی مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند.

همچنین سالم بودن بخش جلوبندی گیربوکس، ترمز، فرمان و همچنین تست رانندگی انجام می گردد، تا بدین ترتیب در صورت وجود مشکل در بخش مختلف تشخیص داده شود.

آیا هنگام خرید خودرو باید کارشناسی خودرو انجام گیرد؟

کارشناسی خودرو جزو مهمترین مواردی است که باید هنگام خرید خودرو ها مخصوصا خودروهای خارجی انجام شود تا هم از سالم بودن خودروها و نبود مشکل در بخش‌های مختلف آن اطمینان حاصل شود.

خوشبختانه وجود افراد متخصص و حرفه ای و همچنین دستگاههای بررسی مختلف در تعمیرگاه تخصصی تهران پلاس باعث شده است تا بخش کارشناسی خودرو به بهترین شکل ممکن انجام شود.

هزینه کارشناسی خودرو های خارجی

خوشبختانه هزینه کارشناسی خودرو خارجی در مرکز تعمیرات تخصصی تهران پلاس بسیار مناسب بوده بدین ترتیب تمام افراد به راحتی می‌توانند با افراد متخصصی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند تمام بخش های خودرویی را که قصد خرید آن را دارند را مورد ارزیابی قرار دهند.

بدین ترتیب می‌توان یک خودرو سالم و بدون مشکل را بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی خرید کنند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مرکز تعمیر تهران پلاس مراجعه کرده و از متخصصین و کارشناسانی که در این مجموعه در حال فعالیت هستند کمک بخواهید.

لازم به ذکر است که برای دریافت وقت می توانید از وب سایت تهران پلاس اقدام به رزرو برای کارشناسی خودرو کنید همچنین خدمات دیگری که در این مجموعه تعمیر تخصصی ارائه می گردد در وبسایت تهران به صورت کامل با جزئیات مشخص شده است.

بهترین مرکز کارشناسی خودرو در تهران

امروزه مراکز کارشناسی خودرو متفاوتی در تمام شهرها و بخش‌های مختلف مخصوصا تهران وجود دارد مهمترین گزینه ای که در این میان مطرح است این است که باید مرکز کارشناسی معتبر و متخصصی مراجعه کنید به گونه‌ای که بررسی و کارشناسی تمام خودروهای داخلی و خودروهای خارجی به صورت دقیق انجام شود.

که خوشبختانه وجود تعمیرگاه تخصصی مانند تهران پلاس باعث شده است تا دیگر نگرانی در روابط در این‌باره وجود نداشته باشد
و تمام افراد به راحتی برای کارشناسی خودرو و بررسی از تمام جوانب میتوانند از افراد متخصص و فوق العاده حرفه ای که در این مرکز خدمات ارائه می‌دهند و دارای تخصص و تجربه فوق العاده بالایی هستند کمک بگیرند.

افراد متخصص این مجموعه به راحتی می‌توانند با بررسی کامل خودرو وجود مشکل را به راحتی تشخیص دهند.

بدین ترتیب شما بدون هیچ گونه نگرانی می توانید بعد از اتمام کارشناسی اقدام به خرید خودرو کنید.

همچنین لازم به ذکر است که تعمیرات تخصصی در رابطه با تعمیر در تمام جوانب به راحتی در این مجموعه انجام می‌شود از تعمیر موتور گرفته تا بخش صافکاری و نقاشی در این مجموعه ارائه داده می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات خاص ارائه شده توسط تهران پلاس می توانید به وبسایت تهران پلاس مراجعه کرده و اطلاعات کافی را بدست آورید بدین ترتیب رفع مشکلات خودرو برایتان خیلی راحت تر خواهد شد.

مرکز تهران پلاس امروز جزو بهترین مراکز تعمیر تخصصی خودرو هم می باشد که به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق وبسایت تهران پلاست تمام سوال های خود را در رابطه با موارد خاصی که ممکن است برای پناهجو اهمیت باشد بپرسید تیم حرفه‌ای تهران پلاس به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

کارشناسی خودرو خارجیدر

کارشناسی خودرو، تمامی قسمت های خودرو اعم از رنگ، بدنه، داخل کابین، فنی، گیربکس و... توسط کارشناسان ماهر تهران پلاس مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسان تهران پلاس در زمان کارشناسی خودرو بیش از ۲۰۰ نقطه خودرو را در حضورتان مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار می دهند.

کارشناسی خودرو تهران پلاس شامل بررسی دقیق و تخصصی بخش های فنی، موتور، گیربکس، بدنه، جلوبندی، زیربندی، آپشن های خودرو، لاستیک ها، سیستم تعلیق، فرمان، ترمز، سیستم های برقی و اصالت خودرو است.

کارشناسان تهران پلاس پس از بررسی نقاط مختلف خودرو و برآورد صدمات وارد شده به خودرو، به خریدار در زمینه قیمت خودرو مشاوره های لازم را خواهند داد.

در زمان کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسان تهران پلاس از جدیدترین دستگاه های تست رنگ دیجیتال برای بررسی رنگ خودرو استفاده می کنند.

کارشناس خودرو برای بررسی نحوه عملکرد موتور، گیربکس، اتاق خودرو، فرمان و ترمز در حضور خریدار و فروشنده تست رانندگی انجام خواهد داد.

کارشناسی خودرو خارجی

کارشناسی خودرو خارجی

فنی، موتور و گیربکس (۲۷ مورد)

بدنه خودرو در تصادف های رانندگی ممکن است دچار آسیب های جزئی و یا کلی شده باشد، ممکن است خودرو چپ کرده و یا بخشی از بدنه آن به صورت کامل تعویض شده باشد.

تهران پلاس سابقه کارشناسی خودرویی را داشته است که دو خودرو، به یکدیگر جوش داده شده و بدنه یک خودرو را تشکیل داده بودند یا خودوری صفری که یک گلگیر آن تعویض شده بود.

تشخیص رنگ شدگی و نیز تعویض قطعات خودرو، نیازمند تجهیزات جانبی تست رنگ و استفاده از کارشناسان خبره است که برای هر خودرو، باید تخصص و چک لیست مربوطه را داشته باشند، هیچ گاه نمی توان به تشخیص رنگ چشمی اتکا نمود.

آپشن و تجهیزات جانبی (۸۶ مورد)

خودروهای امروزی آپشن ها و امکانات متعددی مانند سیستم تهویه مطبوع، سانروف، آینه بغل، گرم کن های شیشه و صندلی، تنظیم صندلی، ایربگ … دارند که صحت عملکرد این امکانات، در صورت کارشناسی دقیق خودرو قابل تشخیص است.

هر خودرو با توجه به مدل دقیق و سال ساخت، باید دربرگیرنده تعدادی از این امکانات و آپشن ها باشد که به دلیل تنوع و گستره بسیار وسیع آنها، به هیچ عنوان به صورت فردی تشخیص آنها امکان پذیر نیست.

تهران پلاس، برای بیش از سه هزار تنوع خودرو از مدل ها و سال های مختلف، چک لیست های مخصوص به هر خودرو داشته و این خودروها را بر مبنای آنها ارزیابی می کند.

تست رانندگی (۲۵ مورد)

بازرسی وضعیت سیستم های تعلیق، ترمز، کلاچ و برخی دیگر از مشکلات خودرو، تنها با تست رانندگی و ارزیابی آن امکان پذیر است.

در تجربه تهران پلاس، کارشناسی خودروی صفر وارداتی وجود دارد که ترمز ABS آن باز شده و فاقد سیستم ABS بود! این تشخیص تنها با تکبه تست رانندگی توسط یک کارشناس خبره امکان پذیر است که توسط تهران پلاس اجرا می شود.

تست دیاگ (۲۱ مورد)

امروزه در خودروها از کامپیوترهای صنعتی به نام ECU استفاده می شود. این تجهیزات علاوه بر کنترل بخش های مختلف خودرو مانند جعبه سیاه نیز عمل می کنند.

اطلاعاتی چون میزان مسافت پیموده شده، عمل کردن سنسور ضربه، باز شدن کیسه های هوا، پارامترهای اصلی موتور و گیربکس، مشکلات برقی و سیم کشی، میزان مصرف سوخت و هزاران مورد دیگر در ECU ثبت و ضبط می شود. این اطلاعات توسط دستگاهی بنام دیاگ قابل خواندن و ویرایش نمودن است.

در این قسمت کافیست کارشناس دستگاه دیاگ را به خودرو متصل نموده و پارمترهای مهم را بررسی و با تنظیمات اصلی کارخانه تطبیق دهد.

توجه داشته باشید که هر شرکت سازنده خودرو فقط دستگاه دیاگ شرکت خود را پیشنهاد می کند.

در صورت عدم استفاده صحیح از این دستگاه میتواند باعث مشکل در کارکرد سیستم های اصلی خودرو شود.

جلوبندی و لاستیک (۱۱ مورد)

لاستیک ها ارتباط خودرو را با مسیر حرکت برقرار می کنند، به همین خاطر اثر بالایی دردر کیفیت رانندگی، ایمنی، هندلینگ خودرو دارد.

علاوه بر لاستیک ها جلوبندی خودرو شامل پلوس کمک فنر و…در ایجاد پایداری و ایمنی خودرو نقش تعیین کننده دارند.

پلوس وظیفه دارد تا نیرو را از گیربکس به چرخهای جلو منتقل کند. به همین دلیل تحت تنش زیادی قرار میگیرد.

ایراد در جلوبندی خودرو علاوه بر تاثیر بر هندلینک خودرو میتواد باعث بروز آسیب به شاسی خودرو شود.

بدنه و شاسی (تا ۳۸ مورد)

بدنه خودرو در تصادف های رانندگی ممکن است دچار آسیب های جزئی و یا کلی شده باشد، ممکن است خودرو چپ کرده و یا بخشی از بدنه آن به صورت کامل تعویض شده باشد.

تشخیص رنگ شدگی و نیز تعویض قطعات خودرو، نیازمند تجهیزات جانبی تست رنگ و استفاده از کارشناسان خبره است که برای هر خودرو، باید تخصص و چک لیست مربوطه را داشته باشند، هیچ گاه نمی توان به تشخیص رنگ چشمی اتکا نمود.

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

خودرو های قابل کارشناسی در تهران پلاس:

تویوتا ، لکسوس ، کیا ، هیوندای ، نیسان ،  بنز ، بی ام و ، پورشه ، مازراتی ، آلفارومئو ، فولکس واگن ، آئودی ، فورد ، کرایسلر ، ولوو ، میتسوبیشی ، هوندا ، رنو ، مزدا ، سانگ یانگ ، اینفینیتی

تعمیرگاه تهران پلاس در خدمت صاحبان خودروهای خارجی

با عرض پوزش از پذیرش خودروهای داخلی معذوریم.

با توجه به این نکته که خودروهای داخلی و خارجی تفاوت بسیار زیادی از لحاظ موتور، گیربکس، آپشن ها، تجهیزات و... دارند هزینه کارشناسی خودرو بر اساس نوع و مدل خودرو متفاوت است. برای اطلاع دقیق از هزینه کارشناسی خودرو مورد نظر در هنگام تماس با کارشناس با ذکر نوع و مدل خودرو، از هزینه کارشناسی خودروی خود مطلع شوید.

برای مشاوره با کارشناسان زبده ما در ارتباط با کارشناسی خودروهای خارجی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۲۹۰۹ تماس بگیرید.

-----------------------------------------------------------------------------

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

-----------------------------------------------------------------------------

بالا Call Now Button