تعمیر جلوبندی

جلوبندی ماشین کدام قسمت است؟ علائم خرابی جلوبندی چیست؟ بهترین مرکز تعمیر برای جلوبندی ماشین چیست؟ در صورت خرابی جلوبندی چه باید کرد؟ هزاران سوال مشابه در رابطه با این موارد وجود دارد.

که هدف ما در این مقاله بررسی کلی جلوبندی ماشین و همچنین معرفی بهترین مرکز تعمیر برای جلوبندی انواع ماشین ها به بهترین شکل ممکن می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

جلوبندی خودرو

به قسمت زیر خودرو جلوبندی خودرو می گویندکه وظیفه این بخش ایجاد امکان راحتی خودرو در مسیرهای ناهموار حرکت می کند برای راننده می باشد.

لازم به ذکر است که سیستم تعلیق خودرو با جلوبندی خودرو متفاوت است در واقع سیستم تعلیق به

کمک فنر و چرخهای عقب گفته می‌شود.

در صورتی که جلوبندی فقط به بخش جلویی خودرو که شامل فرمان و میل فرمان هست را می گویند.

تعمیر جلوبندی
تعمیر جلوبندی

جلوبندی خودرو از کدام بخش ها تشکیل شده است؟

جلوبندی خودرو از قسمت های مختلفی درست شده است و به گونه ای وجود مشکل و یا خرابی در هر کدام از این قطعات می‌تواند باعث بروز مشکل و یا ناراحتی در هنگام رانندگی گردد.

که در لیست زیر اجزای تشکیل دهنده جلوبندی بیان شده است:

  • فرمان
  • سیبک ها
  • سیستم تعلیق جلو
  • فنر و کمک فنرها در بخش جلوی خودرو
  • طبق
  • بلبرینگ و توپی چرخ ها
  • سیستم چرخ ها
  • رام

علائم خرابی جلوبندی چیست؟

با توجه به این که وظیفه اصلی جلوبندی ایجاد تعادل در خودرو هنگام حرکت در مسیر ناهموار می باشد به همین دلیل وجود هر گونه مشکل در این قسمت باعث عدم کنترل و تعادل هنگام رانندگی می شود.

که این مورد بسیار خطرناک بوده و می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود، باید در صورت بروز هرگونه مشکل و ایرادی خیلی سریع به مراکز تعمیر موتور مانند مرکز تعمیر خودرو تهران پلاس مراجعه گردد

تا تمام مشکلات موجود زیر نظر افراد حرفه ای و متخصص به بهترین شکل ممکن رفع گردد. در لیست زیر چند نمونه از علائم‌خرابی جلو بندی بیان شده است

وجود لرزش در فرمان هنگام حرکت می‌تواند به خاطر وجود مشکل در سیبک ها باشد.

مشاهده صدای غیر عادی هنگام عبور از دست انداز نیز می تواند نشان دهنده وجود مشکل در بخش فنر و میل باشد.

و یا از موارد دیگری که می تواند نشان دهنده خرابی در جلوبندی باشد به وجود آمدن صدای سوت هنگام دور زدن ماشین از که به خاطر خرابی در بلبرینگ به وجود می آید.

همچنین از نشانه‌های دیگر خرابی در جلوبندی می‌توان به کشیده شدن فرمان به یک قسمت خاص و هنگام رها کردن فرمان اشاره کرد که در واقع بعد از چند ثانیه دوباره به حالت اول برمیگردد.

موارد یاد شده جزو بارزترین گزینه هایی هستند که می‌تواند نشان‌دهنده وجود خرابی در جلو بندی باشد که در برخی موارد رانندگان به این موارد بی دقتی می‌کنند.

و این مورد هم باعث می‌شود تا به مرور زمان مشکل بیشتر و شدیدتر شود در نتیجه نیازمند صرف هزینه های بیشتر برای تعمیر دستگاه است، به همین دلیل باید در صورت مشاهده هر کدام از موارد یاد شده خیلی سریع به مرکز تعمیر تخصصی تهران پلاس مراجعه کرد و با هزینه بسیار کم و زیر نظر افراد متخصص شروع به تعمیر دستگاه کنید.

دلیل خرابی جلوبندی چیست؟

در حالت کلی سیستم جلوبندی حدود ۶ ماه می تواند عملکرد صحیح داشته باشد و بعد از آن باید قطعات و اجزای جلوبندی به وسیله تعمیرکاران حرفه ای و متخصص بررسی گردد تا در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به رفع ایراد شود

مخصوصاً خودروهایی که بیشتر در مسیرهای طولانی رفت و آمد می‌کنند و گونه ای که سالها است که جلوبندی تعمیر و یا بررسی نشده است در این حالت حتماً باید برای جلوگیری از بروز مشکل جدی و جلوگیری از بروز هزینه‌های اضافی برای تعمیر به مراکز تخصصی و تعمیرگاه های تخصصی مراجعه شود تا بخش‌های مختلف جلوبندی به وسیله افراد متخصص بررسی گردد.

جنس قطعات جلوبندی

تمام قطعات جلوبندی از جنس فولاد می باشند و به گونه ای حالت ارتجاعی دارد و به قدری محکم و مقاوم است که به راحتی می‌تواند وزن خودرو را از در مسیرهای پر فراز و نشیب به گونه‌ای تحمل نماید.

همیشه سعی کنید هنگام خرید قطعات جلوبندی محصول های با کیفیتی را خرید کنید در این حالت به‌گونه‌ای عمر مفید افزایش پیدا می کند و به گونه ای مشکل جدی و یا خسارت های سنگینی به وجود نمی‌آید.

چند وقت یکبار باید جلوبندی بررسی گردد؟

حداقل هر سه ماه یکبار باید اجزا جلو بندی به وسیله تعمیرکاران تخصصی بررسی گردد مخصوصاً خودروهایی که بیشتر در حال حرکت در مسیرهای طولانی هستند برای جلوگیری از خسارت و آسیب های جدی در بخش‌های دیگر هر چند وقت یکبار باید به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه نمایند.

تعمیر جلوبندی بهتر است یا تعویض جلوبندی

اگر تعویض جلوبندی انجام شود در این حالت هزینه‌ها بسیار کاهش می یابد چون در صورت تعمیر ممکن است باز به دلایل دیگری مشکلات جدی‌تری بروز کند که در نتیجه آن رانندگان مجبور می‌شوند دفعات زیادی را به تعمیرگاه مراجعه نمایند و بدین ترتیب تعویض بهتر از تعمیر می باشد.

در واقع این به خود شما بستگی دارد، اگر قصد تعمیر را هم دارید در این حالت مهمترین موردی که باید دقت شود این است که به تعمیر گاه تخصصی مانند تهران پلاس مراجعه گردد تا  تعمیر خودرو به وسیله افراد متخصص و حرفه ای انجام می گیرد در این حالت می توان نتیجه عالی را کسب کنید.

 

بهترین تعمیرگاه تخصصی در تهران

معمولاً یکی از مشکلات رایج رانندگان این است که یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص را پیدا کنند تا بدین ترتیب بتوانند تعمیر بخش‌های مختلف خودرو را در صورت بروز مشکل به این مراکز بسپارندکه خوشبختانه وجود مراکز تخصصی تعمیر مانند تهران پلاس باعث شده است تا امکان تعمیر خودرو، تعمیر کمک بادی، بررسی و رفع مشکلات برق خودرو و الکترونیک، کارشناسی خودرو خارجی، تعمیر موتور، تعمیر گیربکس جلوبندی، صافکاری و نقاشی، تعمیرات تخصصی خودرو های خارجی و تمام موارد دیگر به راحتی امکان پذیر شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید برای همیشه به یک مجموعه متخصص اعتماد کرده و تمام نگرانی ها و هزینه های اضافی را بابت تعمیر خودرو به تعمیرکاران متفاوت نپردازید در این حالت می توانید به وبسایت تهران پلاس مراجعه کرده و اطلاعات دقیقی را در رابطه با خدمات ارائه شده به وسیله این مرکز تعمیر تخصصی مطالعه نمایید

همچنین لازم به ذکر است که می توانید از بخش پذیرش آنلاین از این مجموعه متخصصین وقت گرفته و در زمان مشخص شده به این تعمیرگاه فوق العاده مجهز و حرفه ای که دارای یک تیم فوق العاده مجرب و متخصص است مراجعه نمایید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–