تعمیر موتور خودرو

تعمیر موتور خودرو نیازمند تخصص می باشد و به گونه ای باید تعمیر خودروها به مراکز حرفه ای سپرده شود تا افراد حرفه ای و متخصص این کار را انجام دهند.

داشتن شناخت کافی در رابطه با اجزای موتور خودرو بسیار حائز اهمیت است و می تواند باعث شود تا خیلی سریع مشکل موجود در موتور تشخیص داده شود، به همین دلیل همیشه سعی کنید بحث تعمیر خودرو را به شرکت ها و مراکز معتبری مانند تهران پلاس بسپارید در این حالت تمام مشکلاتی که وجود دارد به وسیله تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه رفع می گردد.

بدین ترتیب میتوانید با حداقل هزینه تمام مشکلاتی که در موتور خودرو وجود دارد را برطرف کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر موتور خودرو با ما همراه باشید.

تعمیر موتور خودروهای لوکس خارجی
تعمیر موتور خودروهای لوکس خارجی

چه مواردی باعث بروز خرابی در موتور خودرو می شود؟

عدم توجه به برخی از موارد ساده می‌تواند باعث شود تا مشکلات جدی در موتور خودرو به وجود بیاید و با توجه به اینکه تعمیر و یا تعویض موتور خودرو بسیار پرهزینه می باشد به همین دلیل باید رانندگان به مواردی که در ادامه مطالب بیان شده است دقت نمایند تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

عدم تعویض روغن موتور

عدم تعویض به موقع روغن موتور یکی از موارد مهمی است که باعث می‌شود تا به مرور زمان مشکلاتی در موتور خودرو به وجود بیاید.

همچنین لازم به ذکر است که باید در نوع روغن انتخابی دقت نمایید چون روغن هایی که در بازار موجود است کیفیت متفاوتی دارند و اگر از روغن باکیفیت استفاده کنید در این حالت احتمال بروز مشکل به حداقل می‌رسد.

عدم توجه به نشتی روغن

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث شود تا به مرور زمان مشکلاتی در موتور خودرو به وجود بیاید و نیاز به تعمیر داشته باشد عدم دقت به نشتی روغن می باشد.

مخصوصاً اگر نشتی زیاد باشد در این حالت سایر قطعات خودرو به گونه ای به دلیل عدم وجود روغن کافی دچار فرسایش می‌شوند که این مورد هم می تواند باعث خراب شدن زودهنگام موتور گردد.

عدم توجه به روشن نشدن چراغ هشدار روغن

چراغ هشدار روغن از وجود مشکل اطلاع می‌دهد و اگر چراغ هشدار خراب باشد در این حالت نمیتوانید از وجود روغن کافی در موتور اطلاع داشته باشید که این مورد هم باعث می گردد تا بحث رسیدگی به روغن موتور به موقع انجام نگردد که در نتیجه باعث بروز آسیب به موتور خودرو می شود.

عدم توجه به سیستم خنک کننده خودرو

بعد از پیمودن ۴۸ هزار کیلومتر مسافت باید مایع خنک کننده موتور تعویض گردد که در واقع پیمودن این مسافت به میزان استفاده شما از خودرو دارد

در واقع می‌توان گفت که عدم تعویض به موقع مایع خنک کننده باعث می گردد تا عمر قطعات داخلی کاهش پیدا کند چون گرم شدن بیش از اندازه موتور یکی از موارد مهمی است که نشان دهنده کم شدن مایع خنک کننده در خودرو می باشد، این مورد نیز می‌تواند باعث بروز مشکل در موتور گردد.

در واقع اگر کمبود مایع خنک کننده به موقع تشخیص داده  شود در این حالت می‌توان در سریعترین زمان ممکن مشکل را رفع کرد.

نفوذ آب به داخل موتور

یکی دیگر از موارد مهمی که می‌تواند باعث شود تا موتورخودرو آسیب ببیند و نیاز به تعمیر داشته باشد، نفوذ بیش از اندازه آب به داخل موتور میباشد که مخصوصاً این مورد بیشتر در محل‌های طوفانی و یا محل‌هایی که بیشتر دچار سیل می شود مشاهده می گردد.

در واقع نفوذ آب به داخل خودرو باعث میگردد تا شمع های موتور آسیب ببیند این مورد هم باعث می گردد تا نیاز به تعمیر و بررسی موتور باشد که باید این مورد به وسیله افراد حرفه‌ای انجام گردد.

 

کدام بخش ها در موتور خودرو باید بررسی شود؟

برخی از قسمت هایی که در موتور بسیار حساس و مهم هستند و به گونه ای باید بررسی شوند می توان به:

 • آب رادیاتور
 • روغن موتور
 • آب باطری
 • ضد یخ
 • روغن موتور
 • صدای سوپاپ
 • بلبرینگ ها
 • زنجیرها
 • یاتاق
 • سیلندر
 • پیستون ها
 • رینگ

و… اشاره کرد.

بخش های مهم موتور خودرو

میل لنگ ها مهمترین بخش موتورخودرو هستند که وظیفه حرکت پیستون را به صورت دورانی به عهده دارند

که اگر خرابی در میل لنگ به وجود بیاید در این حالت با بروز صدای تق تق هنگامی که به پدال گاز فشار می‌آورید مشاهده می گردد که در حالت عوامانه به آن یاتاق زدن نیز گفته می‌شود.

از علائم دیگر خراب شدن میل لنگ می توان به روشن نشدن موتور اشاره کرد در واقع به هیچ عنوان امکان روشن شدن آن وجود ندارد

که علت اصلی خراب شدن میل لنگ نرسیدن روغن به آن است به همین دلیل است که بررسی بموقع میزان روغن موتور بسیار مهم است و می‌تواند باعث جلوگیری از بروز خرابی‌ها و مشکلات زیادی شود.

بخش مهم دیگر در موتور یا تا قان می باشد که بین میل لنگ و سیلندر قرار گرفته است و نقش اصلی این بخش کاهش دادن میزان اصطکاک بین میل لنگ شاتون و جلوگیری از ساییدگی می باشد.

همچنین وظیفه کاهش دادن میزان ساییدگی و خوردگی بین میل لنگ و سیلندر را دارد.

که از نشانه های خراب شدن این قطعه می توان به صدای غیر عادی مانند صدای تق تق اشاره کرده که علت خرابی هم نرسیدن روغن به موتور می باشد.

شاتون از بخش های مهم دیگر موتور خودرو می باشد که به پیستون و میل لنگ متصل است

از نشانه های خراب شدن شاتون می توان به از کار افتادن موتور اشاره کرد

و در واقع می‌توان از علت‌های اصلی خرابی شاتون به مواردی مانند اعمال فشار زیاد به موتور، عدم وجود روغن و همچنین بی‌کیفیت بودن آلیاژ شاتون و یا قطعات دیگر اشاره کرد.

اشتباهات رایج مصرف کنندگان خودرو

زمانی که شما روغن خودرو را دیر تعویض می کنید و همین مورد باعث لجن گرفتن و لخته شدن روغن می شود، مثل سابق عمل نخواهد کرد و دچار مشکلات زیادی در این خصوص خواهد شد. ساچمه های فنر آن دچار شکستگی خواهد شد و در نهایت خودروی شما دچار یاتاقان زدن خواهد شد. یکی از راه های مهمی که باعث می شود تا خودروی شما دچار این مشکلات نشود و یا کمتر بشود، تعویض به موقع و زود هنگام روغن موتور می باشد، تعویض روغن باعث می شود موتور خودرو همیشه سالم و تمیز بماند و دچار مشکلاتی از این دست نشود.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که تقریبا بیشتر رانندگان دچارش هستند این است که فکر می کنند روغن را باید حتما در کیلومتری 8000 تعویض کرد، اما از این امر قافل هستند که نهایت عمر مفید روغن های ایرانی 4000 کیلومتر می باشد، شما نباید صرفا کیلومتر را بررسی کنید.

 این نکته را نیز در نظر بگیرید که خودروی شما شاید در بسیاری از موارد اصلا ایستاده کار کرده است و همین نیز باعث مصرف روغن می شود. خب طبیعی است وقتی این نکات را رعایت نمی کنیم به مرور خودروی ما دچار مشکل می شود و مجبور به تعمیر سنگین موتور خواهیم شد و این کار قطعا باعث ایجاد هزینه های بسیار زیادی نیز برای ما خواهد شد.

همچنین از دیگر اشتباهات رایج مردم این است که فکر می کنند فقط زمانی باید روغن موتور را عوض کنند که روغن کاملا سیاه شده باشد، گاهی اوقات این چنین نیست و روغن حتی کاملا سیاه نیز نمی شود اما نیاز به تعویض دارد و عمرش تمام شده است.

طبیعی می باشد که رعایت نکردن هر کدام از این نکات باعث آسیب دیدگی جدی خودرو می شود و شاید به راحتی نتوان آن را تعمیر کرد، گاهی اوقات شما می توانید با تعویض زودهنگام روغن موتور از این خرابی ها تا حد زیادی جلوگیری کنید، همچنین از دیگر راه هایی که می توانید با استفاده از آن از خرابی خودروی خود جلوگیری کنید چک کردن مداوم خودروی خود می باشد، به طوری که شما باید چند ماه  یک بار خودروی خود را نزد یک تعمیرگاه بسیار حرفه ای برده و موتور آن را به صورت کامل چک کنید، انجام این کار چند فایده مهم برای شما خواهد داشت، اول اینکه باعث می شود از عیب و ایراد خودروی خود به موقع مطلع شوید و دوم اینکه اگر متوجه شدید خودروی شما دارای عیب و نقصی شده است هرچه سریعتر برای تعمیر آن اقدام کنید، اگر این کار را درست و به موقع انجام ندهید ممکن است خودروی شما دچار آسیب دیدگی شده باشد اما شما از آن بی اطلاع باشید و به مرور زمان این ایراد خودرو نیز بیشتر شود و در نهایت یک خرج بسیار سنگین بر روی دست شما بگذارد.

تعمیرگاه تخصصی تهران پلاس با کادری بسیار مجرب و حرفه ای آماده انجام هر گونه تعمیر موتور خودرو می باشد و می توانید خودروی خود را با خیالی راحت برای تعیر موتور نزد این تعمیرگاه ببرید.

نتیجه گیری در رابطه با تعمیر موتور ماشین

با توجه به اینکه موتور جزو حساس‌ترین و مهمترین بخش خودرو است به همین دلیل اگر تعمیر موتور به مراکز معتبر سپرده شود در این حالت با حداقل هزینه و به بهترین شکل ممکن می توان مشکل به وجود آمده را رفع کرد.

در واقع وجود متخصصین حرفه ای و با تجربه امکان تعمیر کامل را بدون هزینه زیاد و به راحتی امکان پذیر کرده است.

ولی این بدان معنا نیست که شما نسبت به برخی از امور مانند تعویض به موقع روغن بی‌تفاوت باشد چون بعضی از نکات بسیار ساده و روز مره می‌تواند باعث جلوگیری از بروز مشکلات بسیار جدی در موتور و سایر بخشهای خودرو شود

به همین دلیل باید تمام توصیه‌ها و مواردی که به وسیله متخصصین گوشزد می‌شود را به موقع انجام دهید تا از بروز خرابی در موتور خودرو جلوگیری کنید.

برای تعمیر انواع موتور خودرو به راحتی می توانید به مرکز تهران پلاس مراجعه کرده و موارد مختلفی مانند تعمیر گیربکس، جلوبندی، صافکاری، تعمیر تخصصی، برق خودرو و… را برای تعمیر به افراد متخصص بسپارید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.