تعمیرگاه تخصصی تهران پلاس
تهران پلاس / تعمیر گیربکس / تعمیر گیربکس پورشه باکستر 718

تعمیر گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸

تعمیرگاه پورشه ماکان

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

تعمیر گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸

تعمیرگاه گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸

پورشه باکستر و کیمن خودروهای اسپرت دو نفره موتور وسط هستند که توسط خودروساز آلمانی پورشه در چهار نسل تولید و به بازار عرضه می‌شوند . اولین نسل باکستر در سال ۱۹۹۶ معرفی شد. نسل دوم باکستر  در اواخر سال ۲۰۰۵ وارد شدند. و نسل سوم در سال ۲۰۱۲ عرضه شد.

از زمان معرفی نسل چهارم در سال ۲۰۱۶، این دو مدل با نام های پورشه پورشه باکستر ۷۱۸و پورشه ۷۱۸ کیمن به بازار عرضه شدند.نام پورشه باکستر ۷۱۸نوعی بوکسر است که اشاره ای به موتور تخت یا باکسر آن و رودستر است که اشاره ای به استایل بدنه دارد. استمدل‌های پورشه ۷۱۸ باکستر و ۷۱۸ کیمن GT4 را می‌توان با گیربکس هفت سرعته دوکلاچه پورشه (PDK) سفارش داد. خانواده پورشه ۷۱۸ مدل سال ۲۰۲۱ را با مجموعه ای از ویژگی های جدید آغاز می کند.

 

ویژگی های خودرو پورشه باکستر ۷۱۸

پورشه باکستر یک رودستر دو نفره موتور وسط است. این اولین وسیله نقلیه جاده ای پورشه بود که در ابتدا به عنوان رودستر از ۹۱۴ طراحی شد. نسل اول باکستر (۹۸۶) در اواخر سال ۱۹۹۶ معرفی شد. این موتور از یک موتور ۲.۵ لیتری شش سیلندر تخت بهره می برد. طراحی به شدت تحت تاثیر کانسپت باکستر ۱۹۹۳ بود. در سال ۲۰۰۰، مدل پایه به موتور ۲.۷ لیتری ارتقا یافت و نسخه جدید Boxster S با موتور ۳.۲ لیتری معرفی شد. در سال ۲۰۰۳، استایل و قدرت موتور در هر دو نسخه ارتقا یافت.

تولید پورشه باکستر ۷۱۸در کارخانه سابق ۹۲۸ در اشتوتگارت، آلمان در سال ۱۹۹۶ آغاز شد. همچنین باکستر را بر اساس قرارداد با پورشه در یک کارخانه در Uusikaupunki فنلاند تولید کرد. باکستر از زمان معرفی آن در سال ۱۹۹۶ تا زمان معرفی خودروی کاربردی اسپرت کاین در سال ۲۰۰۳، بزرگترین فروشنده حجم پورشه بود.

در سال ۲۰۰۵، پورشه نسل دوم باکسستر، نوع ۹۸۷ را با موتور قدرتمندتر و طراحی با الهام از Carrera GT معرفی کرد. خروجی موتور در سال ۲۰۰۷ افزایش یافت، زمانی که مدل‌های باکسستر موتورها را از نسخه‌های مربوط به کیمن دریافت کردند. در سال ۲۰۰۹، مدل های Boxster چندین ارتقاء آرایشی و مکانیکی جدید دریافت کردند که باعث افزایش بیشتر خروجی و عملکرد موتور شد. نسل سوم باکستر (نوع ۹۸۱) در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۲ عرضه شد.

پورشه باکستر که در سال ۲۰۱۶ برای مدل سال ۲۰۱۷ معرفی شدند، پورشه ۷۱۸ باکستر  دارای موتورهای از شش ها مسطح با تنفس طبیعی به چرخ های کوچک تبدیل شده است .

 

تعمیر گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸

تعمیر و سرویس دوره ای خودرو پورشه باکستر ۷۱۸

با توجه به اینکه پورشه باکستر ۷۱۸ یکی از انواع خودر های پر سرعت شناخته می شود و در مسابقات مختلفی هم از این خودرو استفاده شده است، باید نسبت به سرویس و رسیدگی به گیربکس این دسته از خودرو ها حساسیت و دقت بیشتری داست.

اگر به خرید یک پورشه نو یا کارکرده فکر می کنید، یا اگر فقط از طرفداران این برند هستید، ممکن است حروف PDK را در مشخصات یک خودروی خاص دیده باشید به زبان ساده، PDK به معنای گیربکس اتوماتیک دوکلاچه است. این نام از کلمه آلمانی Porsche Doppelkupplungsgetriebe گرفته شده است که به معنای گیربکس دوکلاچه پورشه است.

سیستم PDK از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ معرفی شد تا حد زیادی جایگزین گیربکس تیپترونیک معمولی در طیف وسیعی از پورشه شده است، اگرچه مدل های فعلی و نسل قبلی کاین هنوز از گیربکس اتوماتیک معمولی استفاده می کنند.

اصول اولیه PDK مانند اکثر گیربکس های دوکلاچه است که دارای دو کلاچ و در اصل دو گیربکس در یک بدنه هستند. یک کلاچ با دنده های اول، سوم، پنجم، هفتم و عقب کار می کند و کلاچ دوم دنده های دوم، چهارم و ششم را مدیریت می کند.

پورشه در ابتدا این فناوری را در دهه ۱۹۶۰ آزمایش کرد و آن را در خودروهای مسابقه ای غالب خود ۹۶۲ گروه C نصب کرد، اما دو دهه دیگر توسعه یافت تا اینکه برای استفاده در خودروهای جاده ای تولیدی مناسب تشخیص داده شود.

در مقایسه با گیربکس های دستی، پورشه  PDK پاسخ شتاب سریع تری را در جاده ها ارائه می دهد. گیربکس PDK در اصل برای مسابقه توسعه داده شد، بنابراین زمان تعویض سریع برق و شتاب سریع بخشی از DNA آن است برای راحتی مطلوب می توانید دنده ها را به صورت دستی با استفاده از فرمان اسپرت تغییر دهید یا در حالت اتوماتیک رانندگی کنید. سایر مزایای انتخاب PDK نسبت به گیربکس دستی عبارتند از: تعویض دنده سریع بدون وقفه در جریان قدرت، مصرف سوخت کمتر و وزن سبک تر این مزایا در ماشین های مسابقه بسیار اهمیت دارد.

این بدان معناست که برخلاف گیربکس دستی، وقتی یکی از دنده‌ها جدا می‌شود، دنده بعدی آنقدر سریع درگیر می‌شود که وقفه در قدرت تقریباً غیرقابل محسوس است، با زمان تعویض زیر ۱۰۰ میلی‌ثانیه. این همچنین زمان شتاب را بهبود می بخشد، زیرا یک کیمن ۷۱۸ با گیربکس دستی ۵.۳ ثانیه طول می کشد تا از حالت سکون به سرعت ۶۲ مایل در ساعت برسد، در حالی که یک خودروی مجهز به PDK می تواند همان سرعت را در ۴.۹ ثانیه به دست آورد.

سرعت تعویض سریع و تقریباً بدون خطا، راحتی و عملکرد را افزایش می‌دهد، با تعویض دنده فوق‌العاده روان هنگامی که گیربکس در حالت کاملاً خودکار قرار می‌گیرد.برعکس، همه مدل‌های PDK مجهز به دنده‌ها یا دکمه‌هایی هستند که به رانندگان اجازه می‌دهد کنترل تغییر دنده را در دست بگیرند، و در اینجا سرعت تعویض به معنای پاسخ‌های تیز به ورودی‌های راننده است.

پورشه باکستر ۷۱۸ یکی از خودرو های لوکس در ایران به حساب می آید و مانند سایر خودرو های برند پورشه سلامت گیربکس خودرو اهمیت بالایی در حداکثر کارایی خودرو دارد، با توجه به اینکه برند پورشه در ایران نمایندگی رسمی ندارد سرویس گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸ در ایران سخت تر از سایر کشور ها است، اگر فرد توانایی و مهارت کامل در شناسایی و تشخیص بخش های مختلف گیربکس را نداشته باشد نمی تواند به درستی عیب گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸ را شناسایی و رفع کند ، تهران پلاس مرکز تخصصی تعمیر و تعویض گیربکس پورشه باکستر ۷۱۸ در ایران است در اینم رکز مشکل ایجاد شده در گیربکس به دقت توسط افراد مجرب شناسایی و سپس بهترین روش ممکن برای حل این مشکل اتخاذ می شود به همین دلیل است که تمامی خدمات در مرکز تهرانپ لاس با ضامنت عرضه می شوند.

در این مقاله خودروی پورشه باکستر ۷۱۸ و مواردی که باید در ارتباط با این خودرو خصوصا گیربکس  آن مد نظر داشته باشید را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: [email protected]

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
تهران پلاس

morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.