تعمیرگاه تخصصی تهران پلاس
تهران پلاس / تعمیر گیربکس / تعمیر گیربکس بی ام و ۵۲۵

تعمیر گیربکس بی ام و ۵۲۵

تعمیر موتور بی ام و 525

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

تعمیر گیربکس بی ام و ۵۲۵

تعمیرگاه گیربکس بی ام و ۵۲۵

سدان بی ام و  ۵۲۵i از مارس ۲۰۰۵ تا مارس ۲۰۰۷ تولید شده است. دارای موتور بنزینی با حجم ۲.۵ لیتر است که قدرت ۲۱۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر در ۲۷۵۰ دور در دقیقه تولید می کند. دنده های گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک در سری ۵ بی ام و  موجود است.خودرو میان رده بی ام و ۵۲۵ همچنان بهترین قیمت در سری ۵ است و تعادل خوبی بین عملکرد و راحتی ارائه می دهد. این مدل به صورت استاندارد با دیفرانسیل عقب عرضه می شود، اما تمام چرخ متحرک موجود است.

بی ام و ۵۲۵ از جمله سدان های پر فروش در جهان و ایران است ، هر چند که بی ام و در ایران نمایندگی فعال و رسمی ندارد اما تعدادی از خودرو های بی ام و ۵۲۵ در بازار خودرو سازی ایران موجود هستند و همچنان تعدادی از این خودرو به صورت دست دوم در بازار به فروش می رسد. یکی از مهم ترین بخش های خودرو بی ام و ۵۲۵ گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به کار رفته در خودرو است، با توجه به اهمیت و گیربکس در سرعت و شتاب خودرو بی ام و ۵۲۵ در ادامه ی مقاله قصد داریم تا خودرو بی ام و ۵۲۵ و نکات مرتبط با تعمیر گیربکس این خودرو را بررسی کنیم.

تعمیر بی ام و 525 و 530
تعمیر بی ام و ۵۲۵ و ۵۳۰

ویژگی های خودرو بی ام و  ۵۲۵i

بی ام و  ۵۲۵i دارای محرک عقب کلاسیک (RWD) و گیربکس اتوماتیک با ۶ دنده است.

بی ام و  ۵۲۵i در ۷.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت این خودرو ۲۴۲ کیلومتر بر ساعت است

مصرف سوخت این نسخه از بی ام و  ۵۲۵i در حالت ترکیبی (ترکیب رانندگی شهری و بزرگراهی) ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، مصرف سوخت در شهر – ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، مصرف سوخت در بزرگراه – ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. ظرفیت مخزن سوخت ۷۰ لیتر است که به این معنی است که شما می توانید تا ۷۴۰ کیلومتر بدون سوخت گیری در چرخه شهری و حتی تا ۱۰۰۰ کیلومتر در بزرگراه رانندگی کنید.

 

ایمنی بی ام و ۵۲۵

در طی تست ایمنی، سری ۵ بی ام و  از ۵ ستاره ۴ ستاره به دست آورده است که به معنای سطح ایمنی خوب است.ایمنی بزرگسالان (راننده و سرنشین) بی ام و  سری ۵۲۵ با چهار ستاره، ایمنی کودکان – با چهار ستاره و برای محافظت از عابر پیاده، بی ام و  سری بی ام و ۵۲۵ ۵  ستاره ارزیابی می شود.

 

مشخصات بی ام و ۵۲۵

موتور: ۲۴۹۷ سانتی متر مکعب انتشار گاز CO2 بنزین: ۲۲۷ گرم در کیلومتر

قدرت: ۲۱۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه گشتاور: ۲۵۰ نیوتن متر در ۲۷۵۰ دور در دقیقه

گیربکس: گیربکس اتوماتیک (۶ دنده) نوع محرک: محرک چرخ عقب (RWD)

حداکثر سرعت: ۲۴۲ کیلومتر بر ساعت شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۷.۹ ثانیه

مصرف سوخت (l/100km): 9.4 (ترکیبی) ۱۴.۰ (شهری) ۷.۰ (بزرگراه)

ظرفیت مخزن سوخت: ۷۰ لیتر

ابعاد خودرو: ۴.۸۴ متر (طول) ۱.۸۵ متر (عرض) ۱.۴۷ متر (ارتفاع)

وزن ناخالص: ۲۰۳۵ کیلوگرم

تعمیر بی ام و 525
تعمیر بی ام و ۵۲۵

تعمیر گیربکس بی ام و ۵۲۵

سرویس و تعمیر دوره ای گیربکس بی ام و ۵۲۵

اکثر گیربکس های مدرن برای افزایش گشتاور و در عین حال کاهش سرعت شفت خروجی موتور اصلی (مانند میل لنگ موتور) استفاده می شوند.

این بدان معناست که شفت خروجی گیربکس با سرعت کمتری نسبت به شفت ورودی می چرخد و این کاهش سرعت مزیت مکانیکی ایجاد می کند و گشتاور را افزایش می دهد.گیربکس به کار رفته درخودروی بی ام و ۵۲۵ نیز از نوع این نوع گیربکس است و به همین دلیل بی ام و ۵۲۵ یکی از سدان های محبوب در بازار به حساب می آید.

عملکردهای اساسی گیربکس استپ ترونیک به کار رفته در بی ام و ۵۲۵شامل حالت رانندگی کاملاً اتوماتیک، حالت رانندگی دستی/اسپرت که امکان افزایش دور موتور قبل از تعویض دنده را فراهم می کند، و حالت تعویض دستی که به راننده امکان تعویض دستی دنده را می دهد.

گیربکس دو کلاچه (DCT) (گاهی اوقات به عنوان گیربکس دو کلاچه نیز شناخته می شود) نوعی سیستم انتقال خودرو چند سرعته است که از دو کلاچ مجزا برای مجموعه دنده های زوج و فرد استفاده می کند. طراحی اغلب شبیه به دو گیربکس دستی جداگانه است که کلاچ های مربوطه آنها در یک محفظه قرار دارند و به عنوان یک واحد کار می کنند.

در کاربردهای خودرو و کامیون، DCT به عنوان یک گیربکس اتوماتیک عمل می کند و برای تعویض دنده به ورودی راننده نیاز ندارد. (گیربکس های اتوماتیک و ۴WD گران تر هستند.) به طور متوسط انتظار می رود برای اکثر گیربکس های بازسازی شده بین ۱۰۰۰-۱۵۰۰.۰۰ دلار بپردازید، به اضافه هزینه های نصب.

با توجه به قیمت بالای تغییر کامل گیربکس بی ام و ۵۲۵ ، در زمان خرید هم زمان با خودرو دفترچه ی راهنمایی نیز ارائه می شود که در آن زمان های مناسب برای تعمیر و سرویس دوره ای خودرو توسط برند بی ام و تعیین شده است. مراجعه در این زمان ها تا حد زیادی از بروز آسیب به بخش های مختلف گیربکس جلوگیری می کند.

یکی از نکات مهم در ارتباط با گیربکس بی ام و ۵۲۵ تعویض به موقع روغن گیربکس است، روغن گیربکس بر خلاف روغن موتور نباید از حد معینی کمتر شود ، اگر سطح روغن گیربکس کاهش پبدا کند نیروی موتور به طور درست به چرخ ها منتقل نمی شود و در نتیجه شتاب و سرعت این سدان محبوب به شدت کاهش پیدا میکند و اگر به موقع برای تعویض روغن گیربکس اقدام نکنید این آسیب سبب آسیب دیدن چرخ دنده های گیربکس می شود.

مواردی از قبیل برو صدای های غیر عادی از گیربکس، خلاص شدن دنده در حالت پارک و تقع زدن خودرو نشانه های بروز مشکل در گیربکس هستند که نشان می دهند گیربکس باید سریعا تعمیر شود. تهران پلاس مرکز تخصصی شناسایی و عیب یابی مشکل ایجاد شده در گیربکس است ، تکنسین های تهران پلاس با ریشه یابی مشکل ایجاد شده در گیربکس بی ام و ۵۲۵ به کمک بهترین قطعات و روش ها مشکل ایجاد شده در گیربکس را حل می کنند.

در این مقاله سدان محبوب بی ام و ۵۲۵ و مواردی که باید در ارتباط با مراقبت و افزایش طول عمر این خودرو مد نظر داشته باشید را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–

خدمات ارائه شده در مجموعه تعمیرگاهی تهران پلاس فقط مختص به خودروهای خارجی است.

از پذیرفتن خودروهای ایرانی معذوریم. لطفا تماس نگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
تهران پلاس

morteza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.