تعمیر فرمان برقی

تعمیر فرمان برقی | تعمیر فرمان برقی هیوندا | تعمیر فرمان برقی تویوتا |  فرمان الکتریکی این نوع فرمان مشابه هیدرولیکی آن عمل می کند ولی از لحاظ ساختار متفاوت بوده و دارای مزایای زیادی نسبت به نوع هیدرولیکی است. این سیستم در اواسط دهه ی ۷۰ برای اولین بار مطرح گردید اما ساخت و کاربرد عملی آن از سال ۱۹۹۳ شروع گردید. اولین بار توسط شرکت HONDA در اتومبیل های رالی NSX مورد استفاده قرار گرفت. در این نوع فرمان مشکل دائمی بودن عملکرد سیستم کمکی فرمان حل شده است، یعنی سیستم الکتریکی زمانی عمل می کند که چرخشی در فرمان به وجود آید به عبارت دیگر گشتاوری موجود باشد .فرمان الکتریکی از سه قسمت اساسی زیر تشکیل شده است که به سیستم فرمان مکانیکی اضافه می شود .گشتاور سنسور موتور با جریان مستقیم واحد کنترل الکترونیکی یا ECU

به این صورت عمل می کند که ابتدا سنسور ، گشتاور وارده از غربیلک فرمان را حس نموده ، آن را به صورت سیگنال یا سیگنال هایی به قسمت میکروکنترلر ( ECU ) ارسال می کند . میکروکنترلر علاوه بر این سیگنال ، سیگنالی نیز از سرعت خودرو دریافت می کند، آنگاه این دو را پردازش نموده ، دستورالعمل لازم را به قسمت موتور DC اعمال می نماید تا به صورت کمکی (Assisted) سیستم فرمان مکانیکی را تحت تاثیر قرار دهد.
بنابراین دستور العملهای ECU به موتور Brushless تابعی از خروجی سنسور و سرعت خودرو است. این یعنی سرعت در عملکرد EPS موثر بوده و به منظور ایمنی بیشتر خودرو است. یعنی بیشترین عملکرد در سرعتهای پایین و کمترین عملکرد آن در سرعتهای بالای خودرو

تهران پلاس در خدمت صاحبان خودروهای خارجی

تهران پلاس با توجه به علاقه ایرانیان به استفاده از خودروهای خارجی ، خدمات خود را برای خودروهای هیوندا ، کیا ، بنز ، بی ام و ، پورشه ، مازراتی ، تویوتا ،نیسان ، آئودی ، فولکس واگن ، و … به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. بهره‌گیری از مهندسین و متخصصین زبده و استفاده از تکنولوژی روز دنیا از خصوصیات بارز تهران پلاس است. این مجموعه تمامی تعمیرات خودرو های فوق شامل  تعمیر فرمان برقی را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

مزایای فرمان الکتریکی نسبت به فرمان هیدرولیکی:

۱- حذف پمپ هیدرولیک (pump) وچرخ (pulley)
۲- حذف شیرهای کنترل (valve) و لوله های رابط
۳- حذف تسمه ها بین پمپ هیدرولیک و موتور اتومبیل (belt)
۴- حذف جک هیدرولیک (hydraulic jack) و روغن هیدرولیک
۵- وزن کم نسبت به هیدرولیکی
۶- تغییرات کمتر در قسمت مکانیکی فرمان هنگام طراحی فرمان الکتریکی نسبت به هیدرولیک
۷- عدم کمک (Assist ) فرمان در هنگام عدم ورود گشتاور در فرمان الکتریکی ،به عبارت دیگر زمانی که گردشی در فرمان داده شود ،قسمت الکتریکی وارد عمل می گردد .
۸- فرمان الکتریکی به صورت Safe Fail است. چنانچه قسمت الکتریکی به دلایلی از کار افتد، قسمت مکانیکی فرمان می تواند به کار ادامه دهد.
۹- مقداری انرژی مصرفی در فرمان الکتریکی ، حدود یک ششم انرژی مصرفی در فرمان هیدرولیک است. به عبارت دیگر به مقدار ۸۵ % در انرژی مصرفی فرمان الکتریکی نسبت به هیدرولیک صرفه جویی میشود.
۱۰ -کاهش حجم و اندازه نسبت به هیدرولیک
۱۱ -مستقل بودن از موتور خودرو
۱۲ -کاهش قابل ملاحظه زمان مونتاژ
۱۳ -افزایش قابل ملاحظه عمر موثر نسبت به فرمان هیدرولیکی
۱۴ -قابلیت ایمنی بالا در شرایط بحرانی
۱۵ -استفاده از یک نوع فرمان الکتریکی در چندین خودروی متفاوت، به عبارت دیگر یک نوع طراح

تعمیر فرمان برقی

مشکلات احتمالی فرمان الکتریکی

  • خطا بر روی سنسور ترک

  • سفت شدن فرمان و نداشتن خطا در یونیت

  • سفت  شدن فرمان و داشتن خطا در یونیت

  • خطای مربوط به موتور برقی فرمان

  • خطای مربوط به سنسور زاویه فرمان

طراحی و سئو بهزاد قبادی

Call Now Button